Coretta Micailve

 

Coretta Micailve


Výcvik

Zkoušky

Krátce poté, co jsme si Corinku přivezli domů, jsme začali navštěvovat hoviškolku. Krom tolik potřebné socializace zde začal i základní výcvik poslušnosti, v jeho návaznosti pak výcvikové tábory. Přes určité těžkosti způsobené covidem-19, mým pendlováním mezi Prahou a Olomoucí a velkou pracovní vytížeností, se nám podařilo složit pár zkoušek, a to: 

v r. 2021: ZZO

v r. 2022: BH-VT, ZZO1

v r. 2023: IBGH1, UPr1, ZPS1

Cori má neskutečný drive, který několikrát upoutal pozornosti i u  lidí, ne příliš nakloněných tomuto plemeni. Chuť, rychlost a radost je to, co i mě dává důvod ve výcviku pokračovat. 

Z časových důvodů jsem vzdala obrany a v tomto roce, 2023, se začala intenzivněji věnovat stopě. Naše snaha byla korunována úspěchem a to složením zkoušky psa stopaře ZPS1, která Cori posouvá do pracovní třídy. 


 


Výstavy a jiné líbivosti

Výstavy

Nejsem žádný velký vystavovatel. Neumím to, těžce nesu často nepochopitelné hodnocení, které se liší od rozhodčího k rozhodčímu. Ale když se něco podaří, lhala bych, že nemám radost. Za objektivnějším posouzením v konkurenčním prostředí se jezdí na klubové a speciální výstavy. My jsme si jednu dopřály v květnu, kde jsme v otevřené třídě v konkurenci 50 fen získaly krásné 2.místo a kdybych nebyla v takové špatné fyzické kondici a v posledních kolech běhu neztratila tempo, tak jsme to tam určitě vyhrály!


Pět minut slávy

V dubnovém čísle časopisu Pes přítel člověka vyšel článek o bonitaci hovawartů. Corinka si zde zahrála na fotomodelku.