A jmenujeme se......

05.01.2024

Svěží a odpočatá jsem se dnes rozhodla, že musíme začít posouvat administrativní záležitosti a bez jmen štěňátek to nepůjde. Syn odjel na výlet, dcera byla po náročné noci u bedny zcela mimo, takže jsem nemusela čelit dalším námitkám a výběrové řízení ukončit bez dalšího zpochybňování vhodnosti toho či onoho jména. 

Modrý- Árés

Tohle bylo první jméno, u kterého jsme měla pocit, že sedí. Jeho mytologický význam mě zrovna netěší, ale konec konců vypadá jako velký bojovník

Tyrkysový- Apollo

Nebo by to mohl být Apollón, ale přikláníme se k latinské verzi tohoto jména. Bůh světla, umění, věštění a uzdravování. To je přece krásné! Proberu s ním ty tarotové karty, co mi nadělil Ježíšek.. 

Fialová - Athena

Fialovou si spojuji s moudrostí. Athena bylo druhé jméno, které jsme začali tak nějak spontánně používat. Athénka nám přišla jako takový koumák. 

Růžová - Alcyone

Alcyone je nejjasnější hvězda v Plejádách. Tohle jméno jsem měla vybrané ještě před samotným krytím. Prostě tady musí být. 

Červená - Amara

V hindštině to znamená neocenitelná, prostě něco, co se nedá vyvážit penězi. To platí o všech štěňatech, ale nemůžou se jmenovat Amara1, Amara2, ..... Amara7. Nakonec se všechna štěnda budou jmenovat Pocem (1-7)

Žlutá - Artemis

Když je tady Apollo, musí nutně být i jeho dvojče Artemis, Bohyně lovu a ochránkyně lesů a divoké zvěře. Takže se může nastěhovat někam, kde je to kousek do lesa. 

Oranžová - Arantza

Když jsem tohle jméno uviděla poprvé, líbilo se mi. Před svojí španělskou kolegyní, která se tak jmenuje, to ale zmiňovat raději nebudu.. Oslovujeme jí Aran a nedovedu si představit, jak by se tvářila, kdybych jí na příští telekonferenci řekla: Ahoj Aran, pojmenovala jsem po Tobě čubu!! No, upřímně, představit si to dovedu..