První den od narození

29.12.2023

Den se počítá od půlnoci. Takže bych jej mohla shrnout takto: náročný

V průběhu noci se průběžně probouzím a přestávám občas rozlišovat mezi snem a realitou. Jsem uložená na gauči u bedny, abych měla kontrolu nad naší novou situací. Z hlubokého spánku, do kterého na chvíli upadnu díky předešlým dvěma  probdělým nocím, mě vytrhne sborové pištění.   Ve světlé vánočního osvětlení vidím Cori u dveří. Dávám jí na vodítko a nechávám se strnout ke sprintu do zahrady. Vylučování zbytků placenty a průjem z placent dříve sežraných byl důvod k tomu, abychom si daly po několika dalších hodinách již lehkého spánku repete. 

Ráno jsem pak Cori změřila teplotu. Vše v pořádku. Poté proběhlo vážení. Dle očekávání váha všech šťěňátek byla nižší než ta porodní. 

Během celého dne jsem kontrolovala hemžení v bedně. Rychlost, s jakou se ti jednodenní tvorečkové pohybují je neuvěřitelná. Zajímalo by mě, dle čeho se orientují, když sprintují sát ze struků. V určitém okamžiku, když si to jaksi omylem jedno štěndo zamířilo ke mně, jsem měla teorii, že fungují jako termicky naváděná střela. 

Moc ráda fotím, ne mobilem, ale zrcadlovkou. Přiznávám, že jsem ještě nenašla sílu foťák vytáhnout. Jsem unavená z počítání do sedmi, neustálým hlídáním, zda je všechno, jak má být a když je konečně ticho, všichni odpočívají, začíná se mi vracet ten krásný pocit, který jsem měla jako naprosto zdecimovaná prvorodička, která zamilovaně hledí na své spící dítě a cítí tu hlubokou lásku a štěstí...... až do následného probuzení objektu okouzlení a vrácení do reality, do které se vrací všechny ty strachy a stres, aby vše bylo, jak má být...

co dávají v bedně?