Nový rok

01.01.2024


Nevím, jak to mají ostatní, ale pro mě Nový rok je něco jako neděle, po které přichází pondělí... Ale hodně dlouhé pondělí!

Ještě že jsou tady ta štěnda. Když jedno po druhém zvedám a dávám na váhu, cítím, jak mohutní. Prvorozený se dostal už nad 700g.

Nemohu jinak, ale vrátím se k Silvestru. Přes veškeré prosby a výzvy a žádosti ze všech možných stran (nejen politických) a z různých naprosto racionálních důvodů, aby lidé omezili petardy, jsem si tady v Ďáblicích připadala už od pozdního odpoledne jak na přední frontové linii. O půlnoci to pochopitelně vygradovalo a myslím, že s takou intenzitou se tady ještě neodpalovalo.  Cori se  rozhodla, že se musí vyvenčit chvilku po půlnoci.  I mně samotné zatrnulo, když jsem slyšela svištění petardy v bezprostřední blízkosti a posléze, pro někoho asi radostnou, explozi. Venku jsem si svítila čelovkou a k radosti mi stačily svítící oči té statečné feny, kterou petardy nechávaly v klidu. 

Musela jsem si ulevit.. 

Vymýšlíme jména. Máme již nějaké nápady, ale pořád to není ono. Hledáme v mytologii, v historii, v astrofyzice i v rodokmenu, v kultuře i v geografii. U Corinky jsem měla určitou představu. Ona byla mnou vymodlená, chtěná, z hůry objednaná, a byla to ta pravá. Původní název Corretta (z italštiny) se trochu zkomolil na Coretta, ale konec konců s tím jedním r to vypadá lépe.