Žaneta

27.12.2023

V půl třetí trochu neplánované venčení. Díky měsíčnímu svitu nemusím zoufat, že je tma, nicméně Cori držím na flexe. Po vyvenčení si to totiž neomylně zamíří do křovisek a začíná hrabat pelech. Teplota klesla na 36,8, takže následujících 24 hodin se budou dít věci. 

V půl deváté je teplota stejná, takže se dá předpokládat, že v mezičase klesla na své minimum a nyní začíná stoupat. Corinka si přerovnává pelech. Trochu mě zneklidňuje, že začala rovnat i koženou sedačku a tam se usídlila. Tak ona jí už načala jako štěně a při porodu dalších štěňat jí asi dokončí. Dílem chudoba a dílem Prozíravost mě nehnala do koupě nové.


V deset hodin SMS od Vedolie, že v naší lokalitě může dojít k omezení služeb z důvodu havárie vodovodu. Obnovení dodávky předpokládají ve 14 hodin.

Tak rychle vytřít, dokud je čím. 

22:10 Probíhá intenzivnější venčení a opět úprk do křoví hrabat pelech. Naštěstí je na vodítku, takže se daří jí včas odvést. A co jsem vlastně čekala, když chovka nese hvězdný název? Že se bude rodit ve dne? 

A vůbec, termín zněl 28.12.

Důležitý detail. Nejsem na to tady sama!! Od poloviny dne máme posilu, morální, zkušenou, laskavou a ještě s proviantem :D, milovanou Verču, od které k nám Corinka přišla. Je to úžasný pocit, když Vám někdo jistí záda, poskytne nezištně pomoc a radu, když je to potřeba. Takže žádné nevyžádané rady ani mistrování, ale opravdu přátelská podpora. 

Střídáme se v odpočinku. Já mám svoje již odspané. Verča teď ve 23:00 za zvuků Dr. Mráčka v televizi, oddechování Corinky na druhém gauči a mého ťukání do počítače nabírá sílu k dalšímu dění.